Clubul Nostru.
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Atelierul Cameliei
Seriale-recomandari Icon_minitimeJoi Dec 05, 2019 7:11 am Scris de Cami Luigia

» Atelierul Nusei-2
Seriale-recomandari Icon_minitimeJoi Dec 05, 2019 7:10 am Scris de Cami Luigia

» La multi ani mamici (4)
Seriale-recomandari Icon_minitimeJoi Mar 07, 2019 9:13 pm Scris de Cami Luigia

» Atelierul Corinei ( Corilex)
Seriale-recomandari Icon_minitimeJoi Mar 07, 2019 9:09 pm Scris de Cami Luigia

» Atelierul Miha60
Seriale-recomandari Icon_minitimeMar Mar 05, 2019 2:04 am Scris de NUSA

» Atelier 2018
Seriale-recomandari Icon_minitimeLun Sept 24, 2018 5:53 am Scris de Cami Luigia

» Atelier pcinfo 2017
Seriale-recomandari Icon_minitimeLun Iul 30, 2018 11:21 am Scris de Cami Luigia

» Atelier Caciulita
Seriale-recomandari Icon_minitimeJoi Iul 19, 2018 6:24 am Scris de Cami Luigia

» Sa facem cunostinta (4)
Seriale-recomandari Icon_minitimeMar Iul 10, 2018 11:01 pm Scris de Cami Luigia

SPONSORII NOSTRI
PRIETENII NOSTRI
 photo cooltext7499633341-1_zps31c9b917.jpg
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator


Seriale-recomandari

3 participanți

In jos

Seriale-recomandari Empty Seriale-recomandari

Mesaj  mariana71 Vin Mai 17, 2013 5:08 am

Nu am gasit topic de seriale si am deschis eu unul.
Aici as vrea sa recomandati seriale pe care le urmariti si sunt interesante.Pt inceput eu va recomand THE VAMPIRE DIARIES. Tocmai am vazut ultimul episod din seria 4 .E un serial care te tine cu sufletul la gura de la primul pana la ultimul episod.
mariana71
mariana71
Ambasador.
Ambasador.

Mesaje : 1380
Data de inscriere : 06/02/2013
Varsta : 53
Localizare : Padova-Italia

Sus In jos

Seriale-recomandari Empty Re: Seriale-recomandari

Mesaj  bilexa Vin Iul 19, 2013 1:48 am

Mariana si eu il urmaresc .
Eu urmaresc si recoamnd:
Leverage - serial cu infractori care fac fapte bune
Once upon a time - varianta moderna a cartilor de poveste in sensul ca se regasesc personaje din povesti ca persoane normale , personajul principal e fiica Albei ca zapada, Emma si a fiului ei Henry. Henry a fost abandonat de Emma  care este adoptat si crescut de catre vrajitoarea cea rea .Vrajotoarea cea rea e primar in oras . Deci e o poveste incalcita dar in acelas timp plina de sens. Orasul e plin de personaje din poveste , motanul incaltat, scufita rosie, lupul, etc etc dar toate personajele sunt oameni.
Homeland - e povestea unui soldat american plecat in Afganistan si prins de catre arabi. Dupa cativa ani el este gasit in viata si se reintoarce in sanul familiei sale si este decorat cu grad maimare insa serviciile secrete il suspecteaza ca a ramas in viata pt ca i s-a spalat creierul , practic totul se invarte in jurul acestui fapt cu teroristii , etc
Lost Girl - e un Sf cu zane . Zane fiind si cei cu puteri de lup, serpi, succubus , si alte lighioane . Personajul principal e o tanara succubus care nu stie ce este si umbla in lume sa isi gaseseasca familia adevarata siunde da peste clanul de zane buna si zane rele, evidnt ca intre zanele bune sunt si rele si invers .
Desperate housewives- Povestea a 5 femei casnice impreuna cu familiile lor , insa incepe cu moartea uneia dintre ele , iar ele vor sa descopere de ce s-a sinucis Alice, asa o chema pe cea care murise. Si de aici incepe povestea plina de suspans si intrigi timp de 8 sezoane
The good wife- Incepe cu un scandal montruos, cu sotul personajului principal care este prins ca a profitat de statutul lui de "senator" daca nu ma insel si a fost prins si ca si-a inselat sotia un scandal gen "Monica Lewinski" . Practic in serial e vorba mai mult de sotia lui cum ajunge sa practice din nou avocatura si despre cazurile rezolvate in instanta, in timp ce sotul ei e la racoare.
Hart of dixie- un serial cu o doctorita care ajunge din faiomosul spital din Manhattan intr-o catuna dintr-un orasel din texas daca nu ma insel, unde bolile se trateaza mai mult pe baza de plante decat cu medicmanete.
Being Erica- un serial frumos e partial Sf,  Personajul Erica este o tanara cu probleme si decide sa se sinucida dar chiar inainte de a face asta apare un domn mai in varsta care ii da o carte de vizica si se recomanda dr . Ea merge sa-l viziteza pe dr dar acesta nu e un dr oarecare el are puterea de a o trimite in trecut acolo unde crede ea ca a gresit  si pt a-si rezolva greselile ea trebuie sa aleaga alta cale sau sa ramana pe cea aleasca initial. Toate calatoriile in timp o fac sa realizeze ca de fapt nu are motive de sinucidere si chiar descopera iubirea pe parcurs ,restul urmariti :)
The Closer- un serial politist cu o politisata foarte buna , cu spirit excelent de observatie si cu intrigi frumoase
CSi-Miami-Csi New York , Csi Las Vegas -  seriale politiste
Terra Nova- un serial SF despre pamantul care e distrus de poluare incat aerul este toxic si greu de respirat. Un cercetator descopera o gaura de vierme care trimite omenirea pe pamant in era dinozaurilor, dar intr-un spatiu alternativ , Problema este ca prin gaura de vierme pot trece numai cateva sute de oameni si doar cei ales de catre  cei cu relatii.Practic actiunea se petrece pe partea cealalta de pamant, numit si "terra nova= Pamant nou"  
Revin cu altele mai incolo acuma am putina treaba


Ultima editare efectuata de catre bilexa in Vin Iul 19, 2013 10:52 am, editata de 2 ori
bilexa
bilexa
Maestru
Maestru

Mesaje : 590
Data de inscriere : 02/02/2013
Varsta : 39
Localizare : Satu Mare

http://croseteazacumirela.blogspot.ro/

Sus In jos

Seriale-recomandari Empty Re: Seriale-recomandari

Mesaj  mami_de_gemeni(mihaela) Vin Iul 19, 2013 2:07 am

Printre serialele pe care le urmarescu cu mare drag sunt:
1. Cele politiste - The Closer, Castel, Csi (toate versiunile), Cold Case, Law & Order, Criminal Intent, Body of Proof, Criminal Minds, Noul SherloK Holms .... Lista al putea continua insa nu retin minte numele la toate.
2. Cele din ramura medicina: House MD, Green's Anathomy, E.R., Mercy Hospital
3. Cele cu tenta paranormala - Ghost Wissperer, Serialul vrajitoarelor, Being EriKa.
mami_de_gemeni(mihaela)
mami_de_gemeni(mihaela)
Ambasador.
Ambasador.

Mesaje : 3338
Data de inscriere : 13/01/2013
Varsta : 44
Localizare : Stuttgart

https://www.facebook.com/HandmadeClothingbyMihaela

Sus In jos

Seriale-recomandari Empty Re: Seriale-recomandari

Mesaj  bilexa Vin Iul 19, 2013 11:39 am

Am revenit cu partea a doua.
Dr House- un serial cu un dr foarte talentat, un geniu in medicina dar care este foarte plin de sine si iritant, el rezolva cazuri rare de boli impreuna cu echipa lui care pe parcursul seriei se tot schimba. Ca mai toate geniile are un pic de nebunie a lui dar problema este de fapt si faptul ca se drogheaza cu vicodin un medicament folosit pt a nu-l durea piciorul care suferise o operatie de indepartare a muschiului , practic asa ajunge dependent de vicodin. Din cauza medicamentului devine "paranoic" si chiar ajunge la dezintoxicare. Serialul se invarte in jurul lui si a rezolvarii cazurilor foarte rare grave de boli.
2 broke girls- e o comedie englezeasca putin seaca. E vorba de o tipa saraca dar cinstita si de una bogata dar smechera care ajung sa locuiasca impreuna si sa lucreze impreuna intr-o cafenea.
The lying game - Este povestea a doua surori adolescente gemene care traiesc separat, un a fost lasata in ingrijirea statului iar una a fost adoptata .Cea adoptata descopera ca de fapt nu sunt parintii ei si incearca sa-si gaseasca parintii adevarati dar intre timp reuseste sa afle ca are si o sora geamna si ia legatura cu ea. Filmult se amplifica cand ele isi schimba locul si incep sa dezgroape trecutul care este in stransa legatura cu parintii adoptivi si un prieten foarte sus pus al tatalui adoptiv.
Pretty Little liars- Este ovestea a 5 prietene. Una din ele este data disparuta insa numai dupa 1 an de zile este gasit cadavrul. Celelalte 4 insa sunt hartuite de cineva care se semneaza pe mesaje cu "A". "A" este si prima litera a prietenei lor numita "Alison" dar ea e moarta , sau nu e? Totul se invarte in jurul celor 4 fete care vor sa descopere adevarul despre persoana care le hartuieste.
Covert Affairs- Un serial cu spioni
Haven- numele te duce in rai dar oraselul este de fapt un orasel plin cu oameni care au abilitati speciale, majoritatea detin puteri paranormale
Body of proof- serial cu o dotorita in genul lui Dr House doar ca ea e o dr legist si ajuta la descoperirea criminalilor
Ringer- Este povestea a doua surori gemene care dupa ce si-au despartit vietile , una fiind o drogata si o betiva iar alta casatorindu-se devine bogata si are tot ce vrea insa nu-si iubeste sotul si o uraste pe sora ei geamana. Cea bogata vrea sa se resbune pe sora ei dar nu-i pasa nici de sotul ei asa ca incearca sa comploteze sa-i distruga pe cei doi. Cea bogata isi insceneaza moartea si o lasa pe sora ei geamana ca creada ca s-a sinucis , cea drogata atunci se hotaraste sa devina sora ei si ii ia locul in casa sorei ei. Si deaici incepe sa devina tot mai palpitant.
The new girl- este o comedie cu trei tipi care isi cauta o colega de camera si ea ajunge sa locuiasca cu cei trei. Doar ca e nu e genul de fata stilata sau dulce ci mai de graba genul de tocilara si putin ciudata.
Unforgettable- un film politisc cu o tipa care are o memorie fotografica si auditiva excelenta . Daca a vazut o camera poate s-o redea in detaliu 100% , poate sa-si aminteasca chiar si ce scrie pe un ziar azvarlit in colt daca si-a trecut doar privirea peste el. Se invarte in jurul crimeleor care le rezolva dar in acelas timp cauta sa alfle adevarul despre cine a ucis-o pe sora ei cand erau mici. Practic din momentul acela a reusit sa-si aminteasca totul si nu uita niciodata ce a vazut , dupa socul suferit in urma pierderii sorei .
O sa mai revin si cu restul mai incolo.
bilexa
bilexa
Maestru
Maestru

Mesaje : 590
Data de inscriere : 02/02/2013
Varsta : 39
Localizare : Satu Mare

http://croseteazacumirela.blogspot.ro/

Sus In jos

Seriale-recomandari Empty Re: Seriale-recomandari

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum