Clubul Nostru.
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Atelierul Cameliei
Unde vindeti lucrusoarele facute de voi?? - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Dec 05, 2019 7:11 am Scris de Cami Luigia

» Atelierul Nusei-2
Unde vindeti lucrusoarele facute de voi?? - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Dec 05, 2019 7:10 am Scris de Cami Luigia

» La multi ani mamici (4)
Unde vindeti lucrusoarele facute de voi?? - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Mar 07, 2019 9:13 pm Scris de Cami Luigia

» Atelierul Corinei ( Corilex)
Unde vindeti lucrusoarele facute de voi?? - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Mar 07, 2019 9:09 pm Scris de Cami Luigia

» Atelierul Miha60
Unde vindeti lucrusoarele facute de voi?? - Pagina 2 Icon_minitimeMar Mar 05, 2019 2:04 am Scris de NUSA

» Atelier 2018
Unde vindeti lucrusoarele facute de voi?? - Pagina 2 Icon_minitimeLun Sept 24, 2018 5:53 am Scris de Cami Luigia

» Atelier pcinfo 2017
Unde vindeti lucrusoarele facute de voi?? - Pagina 2 Icon_minitimeLun Iul 30, 2018 11:21 am Scris de Cami Luigia

» Atelier Caciulita
Unde vindeti lucrusoarele facute de voi?? - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Iul 19, 2018 6:24 am Scris de Cami Luigia

» Sa facem cunostinta (4)
Unde vindeti lucrusoarele facute de voi?? - Pagina 2 Icon_minitimeMar Iul 10, 2018 11:01 pm Scris de Cami Luigia

SPONSORII NOSTRI
PRIETENII NOSTRI
 photo cooltext7499633341-1_zps31c9b917.jpg
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator


Unde vindeti lucrusoarele facute de voi??

+15
bires.anamaria
stoi_mimi
kmn
mariana71
natya
emaemanuela
gabyta
claud160
Carmen
DIANA81
ildi
kaaraa
Alina MM
mami_de_gemeni(mihaela)
Victoria.
19 participanți

Pagina 2 din 3 Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

In jos

Unde vindeti lucrusoarele facute de voi?? - Pagina 2 Empty Re: Unde vindeti lucrusoarele facute de voi??

Mesaj  ildi Joi Ian 24, 2013 7:47 am

gabyta,eu le-am facut caci s-a rugat de mine sa i le fac,ptr ea si ptr mama ei...ca altfel...si eu ca tine...le cadorisesc...
ildi
ildi
administrator

Mesaje : 10146
Data de inscriere : 12/01/2013
Localizare : italia-livorno, cu inima in timisoara

Sus In jos

Unde vindeti lucrusoarele facute de voi?? - Pagina 2 Empty Re: Unde vindeti lucrusoarele facute de voi??

Mesaj  Vizitator Mar Ian 29, 2013 10:17 am

fetelor eu nu am facut nimic important doar am postat poze, dar asa adat Bunul Dumnezeu sa gasesc mamici doritoare.

Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Unde vindeti lucrusoarele facute de voi?? - Pagina 2 Empty Re: Unde vindeti lucrusoarele facute de voi??

Mesaj  ildi Mar Ian 29, 2013 11:28 am

Mihaela a scris:fetelor eu nu am facut nimic important doar am postat poze, dar asa adat Bunul Dumnezeu sa gasesc mamici doritoare.
bravo,mihaela! la cit mai multe comenzi! bravo bravo
ildi
ildi
administrator

Mesaje : 10146
Data de inscriere : 12/01/2013
Localizare : italia-livorno, cu inima in timisoara

Sus In jos

Unde vindeti lucrusoarele facute de voi?? - Pagina 2 Empty Re: Unde vindeti lucrusoarele facute de voi??

Mesaj  Victoria. Mar Ian 29, 2013 11:45 am

Mihaela a scris:fetelor eu nu am facut nimic important doar am postat poze, dar asa adat Bunul Dumnezeu sa gasesc mamici doritoare.
Sincer nustiu ce sa mai cred,,am postat si pe Breslo,,si pe Facebooc,si nimic.Preturile nu leam pus piperate ,,,dar nimic. nervos


Ultima editare efectuata de catre Victoria. in Mier Ian 30, 2013 6:20 am, editata de 1 ori
Victoria.
Victoria.
administrator fondator

Mesaje : 8112
Data de inscriere : 03/01/2013
Varsta : 44

http://margelitcrosetat.blogspot.ro/

Sus In jos

Unde vindeti lucrusoarele facute de voi?? - Pagina 2 Empty Re: Unde vindeti lucrusoarele facute de voi??

Mesaj  emaemanuela Mier Ian 30, 2013 5:16 am

la fel si eu, ma bag in seama peste tot dar fara comenzi.inca mai sper.speranta moare ultima
emaemanuela
emaemanuela
Membru.
Membru.

Mesaje : 41
Data de inscriere : 14/01/2013
Varsta : 51
Localizare : botosani

Sus In jos

Unde vindeti lucrusoarele facute de voi?? - Pagina 2 Empty Re: Unde vindeti lucrusoarele facute de voi??

Mesaj  kaaraa Mier Ian 30, 2013 6:48 am

eu am dat din intimplare o parte din saluri pt un magazin.............le.a vindut la pret dublu dar am asteptat toata duminica trecuta si nu a mai cerut altele..............cu lucrul nostru ne stricam si cele citeva zile libere.............................un sal pe care eu am luat cam 30 a fost vindut cu 75 ... altul cu 77... altul cu 69................deci dublu
kaaraa
kaaraa
Maestru
Maestru

Mesaje : 936
Data de inscriere : 14/01/2013
Varsta : 55

Sus In jos

Unde vindeti lucrusoarele facute de voi?? - Pagina 2 Empty Re: Unde vindeti lucrusoarele facute de voi??

Mesaj  natya Joi Ian 31, 2013 9:42 am

Eu ma bucur pentru voi sa stiu ca vindeti !
natya
natya
Ambasador.
Ambasador.

Mesaje : 4071
Data de inscriere : 20/01/2013
Varsta : 74
Localizare : tara mea orasul meu de munte

Sus In jos

Unde vindeti lucrusoarele facute de voi?? - Pagina 2 Empty Re: Unde vindeti lucrusoarele facute de voi??

Mesaj  mariana71 Dum Feb 10, 2013 2:25 pm

Eu am vazut aici int-un magazin ,un sal impletit drept tip sah ,la 100 de euro :+#: .
mariana71
mariana71
Ambasador.
Ambasador.

Mesaje : 1380
Data de inscriere : 06/02/2013
Varsta : 53
Localizare : Padova-Italia

Sus In jos

Unde vindeti lucrusoarele facute de voi?? - Pagina 2 Empty Re: Unde vindeti lucrusoarele facute de voi??

Mesaj  Vizitator Joi Feb 21, 2013 6:22 am

Kaaraa,e putin 30 pe un sal dar poti crese pretul putin ,eu anul trecut am dat la un magazin cu 45 doua bucati si cand am vazut ca le-a pus la 90 am urcat si eu pretul cu 5-10 euro in functie de model
dar oricum e bine ca ai inceput s-a vinzi uite asa se aduna clentii :$+:
eu anul asta nu am mai dat la magazine,am avut tot timpul comenzi,(poate ca nici nu am lucrat asa mult ca si anul trecut) ieri mi-a cerut cineva un pardesiu,azi un compleu pt o fetita ,acum lucrez doua rochite si doua veste la doua fetite :#):

anu asta mi-a mers mai bine cu prajiturile ,aproape ca nu a fost saptamana s-a nu am comenzi macar doua -trei portii ++

Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Unde vindeti lucrusoarele facute de voi?? - Pagina 2 Empty Re: Unde vindeti lucrusoarele facute de voi??

Mesaj  kaaraa Sam Feb 23, 2013 4:37 pm

MDA UNA DIN FETE MI.A ZIS SINCER ..............decit sa le vind la un asa pre mai bine le pun pres la usa..........am o mare dilema .......nu lucrez de ieri de azi..........cam toata viata mi s.a invirtit ba pe linga masina de cusut ba pe linga tricotaje......................in plus mai faceam in romania si niste sapa la porumb sau vaci de muls.................am vindut citeva saluri ...........zic eu din greseala.........si o fustita de fetite ......am un pat plin cu lucruri muncite de mina mea in ultimele luni ale anului trecut ...........ok.....si?fimiu i.mi zice....o sa plingi dupa bani bagati in ate... celalalt fiu zice....macar bine ca i.ti freci dracii cu atele....sotul spune...gurita daca ai nevoie de ate sau andrele sa.mi spui ca eu te inteleg ca nu poti sta degeaba...............eu singurica spun atit..............................nu am vindut si nu sunt in stare sa vind............pur si simplu nu am tupeul sa le scot.....................una dintre fete stie cit am platit ultima data pe ate..............si??????????????nu sunt in stare sa vind desi mi.as dori sa.mi pot plati atele din moment ce nu muncesc ...............ufffffffffffffffffffffff.............es da un sal si cu 10 euro numai sa il vad dat si bani pe ate inapoi in buzunar..............
kaaraa
kaaraa
Maestru
Maestru

Mesaje : 936
Data de inscriere : 14/01/2013
Varsta : 55

Sus In jos

Unde vindeti lucrusoarele facute de voi?? - Pagina 2 Empty Re: Unde vindeti lucrusoarele facute de voi??

Mesaj  Vizitator Sam Feb 23, 2013 11:27 pm

Kara incearca nu ai nimik de pierdu. Poate acolo sunt de succes lucrurile HM. In Ro ....nu prea mai bine iau chinezarii de 2 lei nu lucru original! Asa ca eu sunt deceptionata si acum o sa lucrez doar pt cunostinte....ca am facut multe cadouri si cam atit....si eu mi-am zis camacar sa scot banii de tutun!!!????

Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Unde vindeti lucrusoarele facute de voi?? - Pagina 2 Empty Re: Unde vindeti lucrusoarele facute de voi??

Mesaj  Vizitator Dum Feb 24, 2013 9:40 am

Kaaraa, cred ca toate avem perioade mai bune si mai putin bune,dam peste oameni care dau bani faini alteori le dam mai de gratis,dar eu ziceam (vazand cum lucrezi tu salurile)si stiind cata munca se depune la ele poate incerci data viitoare s-a mai ceri plus 10 euro la sal (fiind un magazin care cere pe sal poate 60-70 euro )
eu iarna trecuta lucram pt doua magazine ,unul mai de lux dadeam caciulile la 10 euro la inceput si ei alegeau materialul si modelul,dar vindea caciulile la 25 ,apoi le-am zis ,daca la dai la 25 vreau 12.50 pe caciula si a fost chiar ok,a zis cum s-a nu asa platesc si la alte persoane si chiar daca tu ceri 10 eu nu le pot vinde la 20 ca am probleme cu celelalte persoane care lucreaza pt mine (acolo am dat si salurile )
la al doulea magazin dadeam caciulile de copii la 5 euro(diferenta mare nu???)dar acolo nu aveau pretentii si-mi permiteam s-a pun material mai ieftin,modele mai simple (asa s-a se merite ),dar te inteleg perfect si eu am trecut prin perioade(si sigur o s-a mai fie perioade din astea) cand nimeni nu era interesat de ce faceam eu dar de stat nu pot s-a stau si umpleam dulapurile de lucruri crosetate(si al meu sot ma lasa sa-mi cumpar fire stiind cat ma ajuta s-a fac ceva ,avand fff multa energie dar sanatatea ma cam tine in casa)si binenteles ca atunci preferam s-a le fac cadou s-au s-a le dau la pret mai mic .Tu lucrezi foarte frumos de ce nu te duci la magazin si zici uite domnule a-si fi multumita daca mi-ati putea da ceva mai mult si eu va asigur marfa cata vreti poate scoti mai bine si lucrezi mai cu mult drag ...Doamne ajuta pupici

Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Unde vindeti lucrusoarele facute de voi?? - Pagina 2 Empty Re: Unde vindeti lucrusoarele facute de voi??

Mesaj  natya Dum Feb 24, 2013 9:55 am

Doamne ajuta sa puteti vinde !
natya
natya
Ambasador.
Ambasador.

Mesaje : 4071
Data de inscriere : 20/01/2013
Varsta : 74
Localizare : tara mea orasul meu de munte

Sus In jos

Unde vindeti lucrusoarele facute de voi?? - Pagina 2 Empty Unde vindeti lucrusoarele facute de voi?

Mesaj  Vizitator Mier Feb 27, 2013 2:42 am

si eu as vrea sami vind unele dintre lucrari,dar nu stiu cum pentru a la moment ma aflu in germania si nu stiu unde sa ma adresez.

Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Unde vindeti lucrusoarele facute de voi?? - Pagina 2 Empty Re: Unde vindeti lucrusoarele facute de voi??

Mesaj  mami_de_gemeni(mihaela) Mier Feb 27, 2013 2:51 am

Aliona, daca ai cont pe FB poti intra in grupuri de vanzari de aici din Germania si le pui acolo spre vanzare, tinand cont de cat te-a costat materialul si costul transportului.
mami_de_gemeni(mihaela)
mami_de_gemeni(mihaela)
Ambasador.
Ambasador.

Mesaje : 3338
Data de inscriere : 13/01/2013
Varsta : 44
Localizare : Stuttgart

https://www.facebook.com/HandmadeClothingbyMihaela

Sus In jos

Unde vindeti lucrusoarele facute de voi?? - Pagina 2 Empty Unde vindeti lucrusoarele facute de voi?

Mesaj  Vizitator Joi Feb 28, 2013 2:18 am

sa inteleg ca asta se primeste livrare la domiciliu da?

Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Unde vindeti lucrusoarele facute de voi?? - Pagina 2 Empty Re: Unde vindeti lucrusoarele facute de voi??

Mesaj  Vizitator Mar Mar 19, 2013 11:51 am

buna fetelor. eu in general am facut bijuterii crosetate si din fimo. le-am vandut la fostul loc de munca..call center si eram vreo 200-300 de fete. am vandut f multe insa la preturi mici la cat ma chinuiam sa le fac. 7-10 lei. deja cat puneam pretul la 10 lei la unele modele mai complicat de facut mai strambau din nas. insa cele care apreciau hm nu coemntau si le convingeau si pe celelalte sa cumpere.
acum insa mi-am schimbat locul de munca de 3 luni si am reusit sa vand doar 5 perechi de cercei din fimo...nici nu prea mai am timp sa fac.
am sa incerc sa reiau legatura cu fostele colege si sa las cutiuta cu bijuterii uneia dintre ele sa ma ajute sa le vand.
am mai vandut si genti crosetate acum 2 ani cred...la 30-35 lei si munceam mult la ele. insa stiam ce salarii mici au si ele ca si mine...
sper voua sa va mearga mai bine! cafe

Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Unde vindeti lucrusoarele facute de voi?? - Pagina 2 Empty targul mainilor indemanatice

Mesaj  Vizitator Mier Mar 20, 2013 5:33 am

si eu am incercat pe fb,toata lumea vai ce rabdare, ce frumoase dar nimic. m-am cam desumflat, acum din firele pe care le mai am fac ptr sora mea , cate un top. o bluza ,

Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Unde vindeti lucrusoarele facute de voi?? - Pagina 2 Empty Re: Unde vindeti lucrusoarele facute de voi??

Mesaj  natya Vin Mar 22, 2013 11:22 am

Sa ne pui modele de inspiratie !
natya
natya
Ambasador.
Ambasador.

Mesaje : 4071
Data de inscriere : 20/01/2013
Varsta : 74
Localizare : tara mea orasul meu de munte

Sus In jos

Unde vindeti lucrusoarele facute de voi?? - Pagina 2 Empty Re: Unde vindeti lucrusoarele facute de voi??

Mesaj  Victoria. Mier Mai 01, 2013 4:06 am

Fetelor cam cu cat ati vinde o estola tricotata,,sa zicem aceasta???
Unde vindeti lucrusoarele facute de voi?? - Pagina 2 73038
Victoria.
Victoria.
administrator fondator

Mesaje : 8112
Data de inscriere : 03/01/2013
Varsta : 44

http://margelitcrosetat.blogspot.ro/

Sus In jos

Unde vindeti lucrusoarele facute de voi?? - Pagina 2 Empty Re: Unde vindeti lucrusoarele facute de voi??

Mesaj  kmn Mier Mai 01, 2013 10:01 am

daca ar fi sa mi-o ceara cineva, pe comanda....nu cred ca as lasa mai jos de 100 ron...cu materialul clientei...
kmn
kmn
Ambasador.
Ambasador.

Mesaje : 2504
Data de inscriere : 22/01/2013

Sus In jos

Unde vindeti lucrusoarele facute de voi?? - Pagina 2 Empty Re: Unde vindeti lucrusoarele facute de voi??

Mesaj  stoi_mimi Dum Iun 02, 2013 6:14 am

Buna fetelor , azi am citit aici despre preturi si munca nerecunoscuta , va expun si eu o experienta de azi , in urma vizitei nasei mele si a fatei ei ...le-am aratat ceva lucrusoare facute de mine , la un bolerou ptr fetita de 4 ani si 2 genti crosetate una din rafie si alta de lina cind am spus pretul , fata zicea , fina o vreau ptr plaja ....are dim.70 l / 50 i =30 ron ,la care nasa diplomata zice: nu fata tie iti trebuie mai mare sa incapa etc ,etc ...daca as fi zis uite cadou atunci ii incapea 1/2 din sifonier ...boleroul este ff frumos dar pret ? ...am zis = 40 ron , a da este finut dar nu alb iti trebuie ca se aseaza scamele pe tricou , ea fiind imbracata cu ceva negru , in concluzie ia zis : dar tu esti fata tinara mai bine inveti sa crosetezi , vii la fina si te invata ...asa se gindeste de catre cele care nu stiu cita munca este doar intr-un rind crosetat suparat .... Unde vindeti lucrusoarele facute de voi?? - Pagina 2 2409511609 am sa fac stiva si nu le dau cadou ...decit cind consider eu ...
stoi_mimi
stoi_mimi
Ambasador.
Ambasador.

Mesaje : 1205
Data de inscriere : 16/05/2013
Varsta : 65
Localizare : cernavoda /CT

Sus In jos

Unde vindeti lucrusoarele facute de voi?? - Pagina 2 Empty Re: Unde vindeti lucrusoarele facute de voi??

Mesaj  Vizitator Dum Iun 02, 2013 6:20 am

Da Mimi asa este....toata lumea vrea "moca". Uneori daca le spui cit costa doar materialul se mira....asa ca si eu fac la fel dau cadou cui vreau eu si in rest le tin ...

Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Unde vindeti lucrusoarele facute de voi?? - Pagina 2 Empty Re: Unde vindeti lucrusoarele facute de voi??

Mesaj  bires.anamaria Lun Iun 17, 2013 11:19 am

de aia eu nici nu zic la nimeni ca as face la comanda.fac doar pentru familie si gata
bires.anamaria
bires.anamaria
Avansat.
Avansat.

Mesaje : 316
Data de inscriere : 15/01/2013
Varsta : 45
Localizare : oradea

Sus In jos

Unde vindeti lucrusoarele facute de voi?? - Pagina 2 Empty Re: Unde vindeti lucrusoarele facute de voi??

Mesaj  ancuta_24 Joi Iul 18, 2013 9:24 am

La concluzia asta am ajuns si eu ca mai bine fac pentru mine decat sa dau degeaba un produs. Sau il fac cadou, dar si aici cui merita sau apreciaza un lucru facut manual. In cativa ani de cand stiu sa crosetez mi-am facut cateva lucrusoare, si nu din alea mari si complexe, ci un fular, o caciula etc. In ultima vreme am avut doua experiente neplacute. La una am ramas cu palaria facuta, am tot contactat-o, ba ca n-are timp, ba sa astept sa ia salariul si a trecut mai bine de o saptamana si nu m-a mai sunat. Mie mi-e si groaza sa o mai contactez.....
Cea de-a doua persoana vroia niste dantela crosetata sa-si puna la un costum popular, initial a zis ca vrea 6 m, apoi a zis ca mai vrea inca 6 sa mai aiba la un alt costum. Dupa multe neintelegeri in legatura cu firele de crosetat folosite si pret am convenit sa-i fac cu 40 lei/m. Poate e mult, dar eu m-am interesat si cam asta e pretul pietei, plus ca era si un model cu niste rozete asa de mici care trebuiau prinse, magalos tare. Urma sa ne intalnim sa mai discutam, am facut si un pic din model sa vada cum iese. Ce credeti? Nu mi-a mai raspuns la telefon si dupa cateva zile am aflat de la matusa ca nu i-a convenit pretul( desi initial a zis ca plateste oricat face) si ca isi cauta pe altcineva sa-i faca mai ieftin si ca daca nu gaseste atunci o sa apeleze la mine. Ce gluma buna! lol! Crede ca mai mai prosteste? Nu sunt roata de rezerva a nimanui!
In concluzie faceti pentru voi si familia voastra pentru ca timpul trece si veti constata la un moment dat ca ati lucrat pe cativa banuti pentru altii cand puteati face o bucurie unei persoane dragi!
ancuta_24
ancuta_24
Membru.
Membru.

Mesaje : 134
Data de inscriere : 13/01/2013
Varsta : 37
Localizare : Bistrita

http://www.pasiunicrosetate.blogspot.com

Sus In jos

Unde vindeti lucrusoarele facute de voi?? - Pagina 2 Empty Re: Unde vindeti lucrusoarele facute de voi??

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 3 Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum