Clubul Nostru.
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Atelierul Cameliei
Unde vindeti lucrusoarele facute de voi?? - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Dec 05, 2019 7:11 am Scris de Cami Luigia

» Atelierul Nusei-2
Unde vindeti lucrusoarele facute de voi?? - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Dec 05, 2019 7:10 am Scris de Cami Luigia

» La multi ani mamici (4)
Unde vindeti lucrusoarele facute de voi?? - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Mar 07, 2019 9:13 pm Scris de Cami Luigia

» Atelierul Corinei ( Corilex)
Unde vindeti lucrusoarele facute de voi?? - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Mar 07, 2019 9:09 pm Scris de Cami Luigia

» Atelierul Miha60
Unde vindeti lucrusoarele facute de voi?? - Pagina 3 Icon_minitimeMar Mar 05, 2019 2:04 am Scris de NUSA

» Atelier 2018
Unde vindeti lucrusoarele facute de voi?? - Pagina 3 Icon_minitimeLun Sept 24, 2018 5:53 am Scris de Cami Luigia

» Atelier pcinfo 2017
Unde vindeti lucrusoarele facute de voi?? - Pagina 3 Icon_minitimeLun Iul 30, 2018 11:21 am Scris de Cami Luigia

» Atelier Caciulita
Unde vindeti lucrusoarele facute de voi?? - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Iul 19, 2018 6:24 am Scris de Cami Luigia

» Sa facem cunostinta (4)
Unde vindeti lucrusoarele facute de voi?? - Pagina 3 Icon_minitimeMar Iul 10, 2018 11:01 pm Scris de Cami Luigia

SPONSORII NOSTRI
PRIETENII NOSTRI
 photo cooltext7499633341-1_zps31c9b917.jpg
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator


Unde vindeti lucrusoarele facute de voi??

+15
bires.anamaria
stoi_mimi
kmn
mariana71
natya
emaemanuela
gabyta
claud160
Carmen
DIANA81
ildi
kaaraa
Alina MM
mami_de_gemeni(mihaela)
Victoria.
19 participanți

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

In jos

Unde vindeti lucrusoarele facute de voi?? - Pagina 3 Empty Re: Unde vindeti lucrusoarele facute de voi??

Mesaj  Victoria. Joi Iul 18, 2013 9:59 am

Ai mare dreptate Ancuta,,Vorba sotului:decat sa muncesti de pomana ,mai bine stai de pomana>>
Victoria.
Victoria.
administrator fondator

Mesaje : 8112
Data de inscriere : 03/01/2013
Varsta : 44

http://margelitcrosetat.blogspot.ro/

Sus In jos

Unde vindeti lucrusoarele facute de voi?? - Pagina 3 Empty Re: Unde vindeti lucrusoarele facute de voi??

Mesaj  Victoria. Dum Aug 04, 2013 11:19 am

"10 motive pentru care handmade nu poate fi ieftin

1.Timpul pentru a face un exemplar, întotdeauna este mai mare,decât atunci când același lucru se face la fabrica.
2.Produsul se face pe gustul dumneavoastră cu toate modificările. În timpul croșetării, pe cât se poate, puteți oricând adăuga, schimba, micșora sau să aduceți orice altă modificare produsului pentru a obține cele mai bune rezultate.
3.Produsul este exclusiv. O copie fidela nu o va avea nimeni. De obicei, chiar dacă maestrul repetă modelul,nu va avea două lucruri identice.Îmi place să știu că unele lucruri le am numai eu.
4. Maestru controlează tot procesul de fabricație al modelului, fiecare ochi, fiecare cusătură.Produsul finit – este numele și reputația lui. El nu îsi permite să facă un lucru substandard.
5.Gasirea materialelor necesare creării ocupa mult timp. În afară de timpul alocat gasirii de fire sau materiale textile, trebuie să găsească și accesorii,și se le combine așa de bine ca să creieze un tot unitar.
6.Pe flux în timpul fabricației nu există lucrul manual. Dar lucrul făcut de mână, dă rezultatul pe care nu il veți obține niciodată în fabrică. Nu degeabă COCO CHANEL era înnebunita de handmade.
7.Ca să ajungi la rezultate foarte bune trebuie să știi tot procesul fabricației, compoziția și propriitățile materialului.Nu toți lucrătorii de fabrică cunosc aceste aspecte, dar un maestru DA.
8.Maestrul nu face economii la calitatea produsului. La fabrică economia e pe primul loc.
9.Atunci când veți comanda un produs nimeni nu o să vă oblige să luați ceva ce nu corespunde gustului Dumneavoastra. Maestrul o să vă asculte și o să încerce să creeze împreună cu Dumneavoastră un lucru unicat.
10.Un produs are suflet, caracter, temperament și istorie.

DACĂ CREDEȚI CĂ E SCUMP----FĂCEȚI-VĂ SINGURI!"

(am incheiat citatul) (luat de pe FB)
Victoria.
Victoria.
administrator fondator

Mesaje : 8112
Data de inscriere : 03/01/2013
Varsta : 44

http://margelitcrosetat.blogspot.ro/

Sus In jos

Unde vindeti lucrusoarele facute de voi?? - Pagina 3 Empty Bun gasit, stimate doamne!

Mesaj  loriss54 Mier Aug 28, 2013 7:52 am

In concluzie faceti pentru voi si familia voastra pentru ca timpul trece si veti constata la un moment dat ca ati lucrat pe cativa banuti pentru altii cand puteati face o bucurie unei persoane dragi![/quote]


Si eu am ajuns la aceeasi concluzie intelepta, care nu poate da gres si nu aduce regrete...! De vandut, veti vinde numai daca, in prealabil, ati facut o negociere a pretului care sa va avantajeze.
loriss54
loriss54
Ambasador.
Ambasador.

Mesaje : 6265
Data de inscriere : 28/08/2013
Varsta : 63

Sus In jos

Unde vindeti lucrusoarele facute de voi?? - Pagina 3 Empty Re: Unde vindeti lucrusoarele facute de voi??

Mesaj  Victoria. Mar Apr 14, 2015 5:19 am

Salul Gail.atat de usor de facut (pentru noi) .cand am vazut pretul care il cere creatoarea am ramas muta.
Voi cat credeti ca cere??
Unde vindeti lucrusoarele facute de voi?? - Pagina 3 14279850483201404-item
Victoria.
Victoria.
administrator fondator

Mesaje : 8112
Data de inscriere : 03/01/2013
Varsta : 44

http://margelitcrosetat.blogspot.ro/

Sus In jos

Unde vindeti lucrusoarele facute de voi?? - Pagina 3 Empty Re: Unde vindeti lucrusoarele facute de voi??

Mesaj  pcinfo Mar Apr 14, 2015 8:49 am

Hmmm m-ai facut curioasa, asa ca am cautat poza si am aflat si pretul. Ei da la acel pret as lucra si eu pe bani, dar zau ca nu stiu cine da atat...
pcinfo
pcinfo
administrator

Mesaje : 4539
Data de inscriere : 12/01/2013
Varsta : 52
Localizare : Sibiu - Romania

http://www.pc-info.ro

Sus In jos

Unde vindeti lucrusoarele facute de voi?? - Pagina 3 Empty Re: Unde vindeti lucrusoarele facute de voi??

Mesaj  Victoria. Mar Apr 14, 2015 8:53 am

Ai vazut ca toate salurile sunt peste 300,si peste 400 lei?? din cate am vazut nici firele nu sunt de calitate.spune ca e un fir mole si placut la atingere ..


Ultima editare efectuata de catre Victoria. in Mar Apr 14, 2015 9:16 am, editata de 1 ori
Victoria.
Victoria.
administrator fondator

Mesaje : 8112
Data de inscriere : 03/01/2013
Varsta : 44

http://margelitcrosetat.blogspot.ro/

Sus In jos

Unde vindeti lucrusoarele facute de voi?? - Pagina 3 Empty Re: Unde vindeti lucrusoarele facute de voi??

Mesaj  pcinfo Mar Apr 14, 2015 9:04 am

Pai da... adevarul e ca eu mai compar cu cat iau pe meditatii... adica in 2 ore fac 40 ron, si as renunta cu drag la ele daca nu ar fi obligatii, dar la un sal cat lucrezi, vreo 10 ore tot lucrezi deci ar fi 40*5=200 doar munca + ata... dar daca ar fi sa cumpar un sal la pretul asta clar nu as da, chiar daca stiu cata munca este si cat valoreaza.
pcinfo
pcinfo
administrator

Mesaje : 4539
Data de inscriere : 12/01/2013
Varsta : 52
Localizare : Sibiu - Romania

http://www.pc-info.ro

Sus In jos

Unde vindeti lucrusoarele facute de voi?? - Pagina 3 Empty Re: Unde vindeti lucrusoarele facute de voi??

Mesaj  Carmen-Tzep Mar Apr 14, 2015 11:12 am

Am cautat si-am vazut si eu. Ca tipa cere atata e ok, din punct de vedere al lucrului de mana, dar ca lucreaza in halul ala nu e ok. Si daca-as primi cadou unul din salurile acelea nu l-as purta .... nu-s pe gustul si dorintele mele. Fiind langa granita vestica deja se crede in occident si cere pretul de acolo, dar calitatea lucrului lasa de dorit.
Am vazut aici pe forum unele produse care fac cu varf si-ndesat mai mult, dar e adevarat ca romanul de rand nu-si permite sa achizitioneze, asta-i adevarul. suparat Cele care se scalda-n bani nu cauta prin forumuri si nici pe FB, iau avionul de Milano sau Paris. hmm
Carmen-Tzep
Carmen-Tzep
Ambasador.
Ambasador.

Mesaje : 1964
Data de inscriere : 05/12/2013
Varsta : 68
Localizare : depinde de imprejurari si dorinte

Sus In jos

Unde vindeti lucrusoarele facute de voi?? - Pagina 3 Empty Re: Unde vindeti lucrusoarele facute de voi??

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum