Clubul Nostru.
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Atelierul Cameliei
Dieta pentru toata lumea. Icon_minitimeJoi Dec 05, 2019 7:11 am Scris de Cami Luigia

» Atelierul Nusei-2
Dieta pentru toata lumea. Icon_minitimeJoi Dec 05, 2019 7:10 am Scris de Cami Luigia

» La multi ani mamici (4)
Dieta pentru toata lumea. Icon_minitimeJoi Mar 07, 2019 9:13 pm Scris de Cami Luigia

» Atelierul Corinei ( Corilex)
Dieta pentru toata lumea. Icon_minitimeJoi Mar 07, 2019 9:09 pm Scris de Cami Luigia

» Atelierul Miha60
Dieta pentru toata lumea. Icon_minitimeMar Mar 05, 2019 2:04 am Scris de NUSA

» Atelier 2018
Dieta pentru toata lumea. Icon_minitimeLun Sept 24, 2018 5:53 am Scris de Cami Luigia

» Atelier pcinfo 2017
Dieta pentru toata lumea. Icon_minitimeLun Iul 30, 2018 11:21 am Scris de Cami Luigia

» Atelier Caciulita
Dieta pentru toata lumea. Icon_minitimeJoi Iul 19, 2018 6:24 am Scris de Cami Luigia

» Sa facem cunostinta (4)
Dieta pentru toata lumea. Icon_minitimeMar Iul 10, 2018 11:01 pm Scris de Cami Luigia

SPONSORII NOSTRI
PRIETENII NOSTRI
 photo cooltext7499633341-1_zps31c9b917.jpg
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator


Dieta pentru toata lumea.

+18
Alina MM
loriss54
dragan mirela
Mary
kmn
elena070770
denisa_rachid
NUSA
stoi_mimi
tunderke
ildi
Gabic
Carmen
laly
mami_de_gemeni(mihaela)
DIANA81
Victoria.
Daria
22 participanți

Pagina 1 din 4 1, 2, 3, 4  Urmatorul

In jos

Dieta pentru toata lumea. Empty Dieta pentru toata lumea.

Mesaj  Daria Mier Ian 02, 2013 4:47 am

Mincaruri dietetice.
Daria
Daria
administrator

Mesaje : 115
Data de inscriere : 01/01/2013

https://clubulnostru.forumgratuit.ro

Sus In jos

Dieta pentru toata lumea. Empty Re: Dieta pentru toata lumea.

Mesaj  Vizitator Lun Ian 21, 2013 6:12 am

Nimeni nu este la dieta?In adevaratul sens al cuvantului.Eu ma chinui sa slabesc vreo 15 kg si nu reusesc neam.Ultima solutie este sa merg la nutritionist.Mai intai sa gasesc unu priceput:)

Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Dieta pentru toata lumea. Empty Re: Dieta pentru toata lumea.

Mesaj  Victoria. Lun Ian 21, 2013 6:25 am

Si eu vreau sa slabesc ,daca se poate cu prajituri si sarmalute. lol!
Sincer vreau sa slabesc doar ca nu pot sa tin,,,poate stiti voi alte metode??


Ultima editare efectuata de catre Victoria. in Lun Ian 21, 2013 6:35 am, editata de 1 ori
Victoria.
Victoria.
administrator fondator

Mesaje : 8112
Data de inscriere : 03/01/2013
Varsta : 44

http://margelitcrosetat.blogspot.ro/

Sus In jos

Dieta pentru toata lumea. Empty Re: Dieta pentru toata lumea.

Mesaj  Vizitator Lun Ian 21, 2013 6:33 am

eu am ramas cu 15 kg in plus in urma celor doua sarcini cu picii mei.Nu reusesc in nici un fel sa le dau jos.Infulec salate si carne la gratar,peste,legume ca la nebuni si intr-o luna am slabit enormmmmmm adica 1 kg.In ritmul asta o sa slabesc cand oi iesi la pensie.Imi vine sa imi trag palme de ciuda ca stau kg astea lipite de fundul meu si nu vor sa plece ioc.

Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Dieta pentru toata lumea. Empty Re: Dieta pentru toata lumea.

Mesaj  DIANA81 Lun Ian 21, 2013 7:09 am

deci fetele....degeaba se tine dieta daca se mananca din PLATOU....fie ea mancarea cat de dietetica.Eu anul trecut am slabit 12 kile in vreo 8 luni si cu mancare DE ORICE fel dar portionata.Am inceput sa folosesc ca masura farfurioara fetei si nu platoul de salata beouf :#+: cum eram obisnuita.Salatele facute cu 1 lingura de ulei si nu un ciubar odata....pt ca adata largit stomacul,degeaba ii dai salata ,daca cantitatea e mare.Eu mai vreau sa slabesc vreo 4 -5 kile,dar asta numai din cauza coloanei nervos nervos asa ca salate ,cafea si cereale fitnes pana intru in coma ras2
DIANA81
DIANA81
Ambasador.
Ambasador.

Mesaje : 1878
Data de inscriere : 15/01/2013
Varsta : 42
Localizare : terra :)

Sus In jos

Dieta pentru toata lumea. Empty Re: Dieta pentru toata lumea.

Mesaj  Vizitator Lun Ian 21, 2013 7:30 am

Eu o sa ma duc sa imi fac un set de analize pt ca desi mananc foarte putzin si dietetic pe deasupra, nu slabesc deloc.Sigur este ceva dat peste cap pe undeva.Am nascut acum 10 luni si cred ca inca mai este ceva modificat in organismul meu.Pot sa mananc si doua paie ca degeaba.Iar ca sa tin cine stie ce dieta de pe net imi este oleaca frica.

Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Dieta pentru toata lumea. Empty Re: Dieta pentru toata lumea.

Mesaj  mami_de_gemeni(mihaela) Lun Ian 21, 2013 8:38 am

Eu momentan ma simt bine in corpul meu, asa cum sunt. Cele 70-71 de kg nu sunt multe, sanatosi sa fim. Inainte de Craciun mi s-a aplecat de la ceva si timp de 4 zile nu am putut manca si bea nimic. Atunci am slabit aproape 4 kg; de atunci mananc mai des salate dar nu tin cont de dulciuri. Saptamana viitoare am programare la analize, tare sunt curioasa cum stau la capitolul anemie.
mami_de_gemeni(mihaela)
mami_de_gemeni(mihaela)
Ambasador.
Ambasador.

Mesaje : 3338
Data de inscriere : 13/01/2013
Varsta : 44
Localizare : Stuttgart

https://www.facebook.com/HandmadeClothingbyMihaela

Sus In jos

Dieta pentru toata lumea. Empty Re: Dieta pentru toata lumea.

Mesaj  Vizitator Lun Ian 21, 2013 11:40 am

si eu am 70 kg dar la inaltimea mea de 1,62 sunt multe de tot.Ma simt ca un balon.Dar pana sa slabesc ma duc poimaine la orl pt ca m-am captusit cu osinuzita

Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Dieta pentru toata lumea. Empty Re: Dieta pentru toata lumea.

Mesaj  mami_de_gemeni(mihaela) Lun Ian 21, 2013 11:45 am

Sanatate multa.
Nici eu nu sunt intalta rau, am 1,65. Corpul meu deja sa obisnuit cu aceste Kg, de cand am nascut acum 2 ani si 5 luni m-am mentinut mereu la aceleasi valori. Si dupa sarcina cu Antonia aveam aceasli Kg pana in Ianuarie 2010 cand am slabit 10 Kg datorita varsaturilor la inceputul sarcinii gemelare.
mami_de_gemeni(mihaela)
mami_de_gemeni(mihaela)
Ambasador.
Ambasador.

Mesaje : 3338
Data de inscriere : 13/01/2013
Varsta : 44
Localizare : Stuttgart

https://www.facebook.com/HandmadeClothingbyMihaela

Sus In jos

Dieta pentru toata lumea. Empty Re: Dieta pentru toata lumea.

Mesaj  DIANA81 Mar Ian 22, 2013 7:09 am

eu la o luna dupa ec am nascut fata deja aveam date jos toate cele 28 de kile luate,dar eu m-am ingrasat dupa ce am intarcat fata; in o luna jumate am pus 10 kile....Pt dieta trebuie vointa ...eu sincer nu ma simteam bine cu sprezece kile in plus....nu-mi placea mie....ca parerea altora prea putin conteaza cand e vb de persoana mea lol! lol!(ca maica-mea zicea ca-i place de mn asa mai plinuta...si sor-mea la fel.....al meu nu zicea nimik ras2 ) Acuma sunt la duel cu al meu,care-si defineste mai bine masa musculara de pe abdomen ras2 ras2
am inceput de 2 zile,el deja e in avantaj ca are abdomene la activ si s-a cremuit tot in ''zona crepusculara'' ras2 ras2 eu numai o data m-am dat cu crema si gata suparat suparat
DIANA81
DIANA81
Ambasador.
Ambasador.

Mesaje : 1878
Data de inscriere : 15/01/2013
Varsta : 42
Localizare : terra :)

Sus In jos

Dieta pentru toata lumea. Empty Re: Dieta pentru toata lumea.

Mesaj  laly Sam Feb 16, 2013 6:55 am

buna fetelor vin si eu cu experienta mea.ca sa slabesti trebuie sa ai vointa ca otul e in mintea noastra e ceva pshihic.apoi trebuie sa mananci la ore fixe nu cantitati f.mari si mai des.eu am noroc ca nu-s cu dulciurile.salate fara ulei sau cu f putin ulei,legume fierte sau la gratar piept de pui la gratar sau fiert,fara sosuri asta e problema mea ca mie imi place orice fel de sos si am avut mult de lupta.daca 6 zile respecti dieta a 7 zi mananci ce vrei tu.dovada sunt eu ca am slabit cam 12kg cam in 3 luni dar dieta o fac de 2 saptamani.am activitate mai multa, lucrez cel putin 12 ore.si depinde de organismul fiecarei fete.upa o nastere corpul se schimba,marinela te inteleg perfect poate ai probleme cu glanda,iar nutritionistul te ajuta pe moment si iti ia si banii dovada e sotul si dupa ce a lasat nutritionistul s-a ingrasat dublu.
laly
laly
Maestru
Maestru

Mesaje : 504
Data de inscriere : 28/01/2013
Varsta : 42
Localizare : laly23perez@hotmail.com

Sus In jos

Dieta pentru toata lumea. Empty dieta pentru toata lumea

Mesaj  Vizitator Mier Mar 20, 2013 5:38 am

si eu am luat 13 kg si acum am inceput dieta dukan . sunt la a 9 a zi si am slabit 5 kg. acum sunt la a 2 a faza unde se slabeste mai greu. sper sa ma tin de ea

Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Dieta pentru toata lumea. Empty Re: Dieta pentru toata lumea.

Mesaj  Victoria. Mier Mar 20, 2013 6:06 am

Iozefina de cand te asteptam!!!intra la topicul vreau sa slabesc sa ne spui cum ai inceput si cu ce???5 kg in 9 zile???pai eu daca slabesc 5 kg in doua saptamani sunt artista lol!
Victoria.
Victoria.
administrator fondator

Mesaje : 8112
Data de inscriere : 03/01/2013
Varsta : 44

http://margelitcrosetat.blogspot.ro/

Sus In jos

Dieta pentru toata lumea. Empty dieta pentru toata lumea

Mesaj  Vizitator Mier Mar 20, 2013 11:25 pm

intra pe google si scrie dieta dukan si poate ne ambitionam amandoua si ne sustinem. ieri a calcat stramb , am mancat macaroane cu branza dar sper sa repar greaseala astazi cand tr sa mananc decat carne sau iaurturi 0

Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Dieta pentru toata lumea. Empty Re: Dieta pentru toata lumea.

Mesaj  Carmen Dum Mar 24, 2013 1:52 am

Eu am 1,60 si 60 de kg,cu 5 kg am ramas dupa nastere,ar trebui sa mai smai dau jos astea 5 kg si zic eu ca ar fi ok.Am tinut acum 2 ani cura de slabire cam 2 saptamani si am slabit f mult,dar m-am lasat pt ca aratam la fata f urat .era dieta destul de drastica ...toata ziua aceeasi mancare:luni toata ziua macaroane cu branza...marti ...nu mai stiu...doar duminica aveam voie
un gratar si o felie de paine.Nu as mai incerca nicio dieta,ca im stric stomacul,acum incerc doar sa mananc variat,sanatos si sa nu mananc dupa ora 18 sau 19.

Carmen
Maestru
Maestru

Mesaje : 797
Data de inscriere : 14/01/2013
Varsta : 41

http://www.miculaiciuc-carmenita.blogspot.ro/

Sus In jos

Dieta pentru toata lumea. Empty salată de urzici CRUDE pentru slăbit

Mesaj  Gabic Mier Noi 20, 2013 6:35 am

O mână de urzici CRUDE, bine splălate, scurse, tocate finuţ, mărunt (cu mânuşi de plastic)
O căpâţână usturoi curăţat pisat sau tocat cum îl vrea fiecare.
Brânză sărată, tare.
Iaurt (cum îl vreţi gras sau degresat dar să fie bine scurs)
Multă verdeaţă (pătrunjel, mărar, cimbru fiecare ce vrea)

Se amestecă toate, se dau la rece; în maxim 30 min se poate mânca pe pâine sau ca adaus la friptură.


Salata este foarte bună pentru dezintoxicare.
Are un gust foarte bun.
Urzicile nu mai înţeapă dacă le amestecaţi bine cu restul ingredientelor.
Ai mei vor mai mult usturoi, puteţi pune praz bine tocat.
Crede-ţi-mă şi cei care nu voiau să audă de aşa ceva au mâncat cu poftă!


Gabic
Gabic
Ambasador.
Ambasador.

Mesaje : 1163
Data de inscriere : 15/11/2013
Varsta : 55

Sus In jos

Dieta pentru toata lumea. Empty Re: Dieta pentru toata lumea.

Mesaj  ildi Mier Noi 20, 2013 6:38 am

multumim gabi, multumesc pare tare gustos,sigur voi incerca,acum problema ramine unde dau de urzici?
ildi
ildi
administrator

Mesaje : 10146
Data de inscriere : 12/01/2013
Localizare : italia-livorno, cu inima in timisoara

Sus In jos

Dieta pentru toata lumea. Empty Re: Dieta pentru toata lumea.

Mesaj  DIANA81 Mier Noi 20, 2013 6:43 am

iti pun eu un colet:+): ras2 ras2 ras2 ras2 ras2 
DIANA81
DIANA81
Ambasador.
Ambasador.

Mesaje : 1878
Data de inscriere : 15/01/2013
Varsta : 42
Localizare : terra :)

Sus In jos

Dieta pentru toata lumea. Empty Re: Dieta pentru toata lumea.

Mesaj  Gabic Mier Noi 20, 2013 6:47 am

pe acolo pe unde trăieşti tu nu sunt margini de pădurici???
Ia nişte mânuşi şi pleacă la colindat.

Fata are nevoie de un masaj zdravăn din cap până-n picioare şi-şi revine
Gabic
Gabic
Ambasador.
Ambasador.

Mesaje : 1163
Data de inscriere : 15/11/2013
Varsta : 55

Sus In jos

Dieta pentru toata lumea. Empty Re: Dieta pentru toata lumea.

Mesaj  ildi Mier Noi 20, 2013 6:50 am

sunt la mare,gabi,ceva dealuri sunt dar mai incolo.mersi! pupici  diana,hai,da o fuga la posta dar2
ildi
ildi
administrator

Mesaje : 10146
Data de inscriere : 12/01/2013
Localizare : italia-livorno, cu inima in timisoara

Sus In jos

Dieta pentru toata lumea. Empty Re: Dieta pentru toata lumea.

Mesaj  Victoria. Mier Noi 20, 2013 7:45 am


Sal fi vazut pe Robert cand am facut eu urzici asta primavara,,zicea ca e scarbos,,ca el verde nu maninca,,dar cand a auzit ca e "forta magica" a mai cerut o portie amuzat amuzat la fel si merele nu le minca,,dar cand a auzit ca e 'bomboana sport" i sau dat pe gust...
Victoria.
Victoria.
administrator fondator

Mesaje : 8112
Data de inscriere : 03/01/2013
Varsta : 44

http://margelitcrosetat.blogspot.ro/

Sus In jos

Dieta pentru toata lumea. Empty Re: Dieta pentru toata lumea.

Mesaj  Gabic Joi Noi 21, 2013 12:55 am

nici eu nu suportam urzicile când eram mică, nici măcar mirosul când fierbeau
Dar crude le mănânc, dar fac şi ceai îl amestec cu altceva mai aromat (muşeţel, cimbrişor, mentă.)
Gabic
Gabic
Ambasador.
Ambasador.

Mesaje : 1163
Data de inscriere : 15/11/2013
Varsta : 55

Sus In jos

Dieta pentru toata lumea. Empty Re: Dieta pentru toata lumea.

Mesaj  Vizitator Sam Noi 23, 2013 6:13 am

Anul trecut am slabit cu dieta dukan 11 kg in 3-4 luni, dupa care am abandonat-o si ma-m ingrasat la loc si acum nu ma mai pot apuca iarasi d ea, parca nu mai am acea ambitie, atunci deja imi intrasem in mana si-mi era usor, acum nu ma mai vad in stare sa o reiau :!#: 

Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Dieta pentru toata lumea. Empty Re: Dieta pentru toata lumea.

Mesaj  tunderke Sam Mai 03, 2014 9:34 am

Am vrut sa deschid topic cu retete pentru dieta Rina, dar daca am vazut acest topic m-am gandit ca putem sa scriem aici.
Deci fetelor care ati inceput regimul Rina, va invit sa scrieti aici retetele facute.
tunderke
tunderke
moderator

Mesaje : 1430
Data de inscriere : 16/01/2013
Varsta : 43
Localizare : Aiud

Sus In jos

Dieta pentru toata lumea. Empty Re: Dieta pentru toata lumea.

Mesaj  stoi_mimi Dum Mai 04, 2014 1:41 am

dory a scris:Anul trecut am slabit cu dieta dukan 11 kg in 3-4 luni, dupa care am abandonat-o si ma-m ingrasat la loc si acum nu ma mai pot apuca iarasi d ea, parca nu mai am acea ambitie, atunci deja imi intrasem in mana si-mi era usor, acum nu ma mai vad in stare sa o reiau :!#: 
Dory si eu am tinut Dukan pina prin noiembrie am slabit foarte mult atunci si acum pun iar la loc dar imi este teama sa o mai tin ...dar cind am mers la analizele anuale de la service toate mi-au iesit modificate , pe toata perioada ma durea ficatul si zona rinichiului drept ....?????? nici eu nu mai am curajul si ambitia de atunci ...
stoi_mimi
stoi_mimi
Ambasador.
Ambasador.

Mesaje : 1205
Data de inscriere : 16/05/2013
Varsta : 65
Localizare : cernavoda /CT

Sus In jos

Dieta pentru toata lumea. Empty Re: Dieta pentru toata lumea.

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 4 1, 2, 3, 4  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum